Aktuality - článek

Mladí lidé v Evropských lesích


b44eea2b-2628-41fa-8fa0-ceaa5a686c2cPřed týdnem proběhlo v Kroměříži místní kolo mezinárodní soutěže YPEF, jejímž cílem je zlepšit povědomí mládeže, ale i celé společnosti o významu lesů. Soutěž pořádal Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, pobočka Kroměříž, kde celé dopoledne tříčlenná družstva škol porovnávala své vědomosti a dovednosti spojené s lesními ekosystémy.

Naši školu reprezentovala děvčata sedmé třídy, Veronika Vičarová, Anna Kutálková a Andrea Chmelařová. Po písemném testu je čekalo praktické určování dřevin, šišek, lesního hmyzu a zvěře, ale i pomůcek, se kterými se lesníci do lesa vydávají měřit dřeviny nebo zjišťovat přítomnost savců. Překvapením a určitým zpestřením bylo zápolení v řezání dřeva na čas, ve kterém byla naše „křehká“ děvčata moc šikovná. Velkou radost jsme měly z vyhodnocení, kdy naše družstvo skončilo na třetím místě. Této soutěže se naše škola účastnila poprvé, ale určitě ne naposledy. Vše bylo organizačně perfektně připravené, probíhalo podle časového plánu a organizátoři v lesnických uniformách dodávali klání důstojný ráz. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za poctivou přípravu.

1125fd84-eca2-4be7-bcf6-55d68d566131

 

2865cc4b-e866-4bab-8df1-ba0ab1a2d2e3

 

b44eea2b-2628-41fa-8fa0-ceaa5a686c2c

2

 

RNDr. Olga Loučková

 

 


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner