Aktuality - článek

Deskohraní v knihovně Arcibiskupského gymnázia


DSCN6145V tomto školním roce jsme se ve Školním klubu AG zaměřili na rozvoj osobnostních dovedností pomocí didaktických a deskových her. Žáci si mohou vybírat z her, které jsou ve fondu školní knihovny AG, více na webu knihovny AG zde. 

Děti hrají různé hry, které rozvíjí jejich logické schopnosti, prostorovou představivost.

Tyto úlohy řeší postupně ve svém vlastním tempu, na pokračování, od úrovně začátečníků někdy až po experty. šampióny.

V Perspectu se stali šampióny František Kordík, Anička Kutálková a Lukáš Vančura.

Lukáš Vančura zvládl poskládat všechny Tangramy zvířat, obklíčit zloděje za všech okolností ve hře Autoblok a ve hře Skákej a Brick by brick se mu podařilo stát se prvním šampiónem.

Ve Smart Games hře Safari se letošní rok šampiony stali Anička Kutálková, Jenda Kameník, Vojta Kameník a Vašík Kordík.

Děti si mohou zahrát ve dvojicích, trojicích společně další hry, například Alias párty, Duch, Ubongo, Labyrinth, Carcassone aj. Tyto hry rozvíjí kombinaci, koncentraci, kreativitu, zdravou soutěživost.

Máme také další hry (Pexetria, kostky Brain Box, Slovopád, Geopuzzle), které rozšiřují nenásilně znalosti z různých oborů, rozšiřují slovní zásobu, a děti je také využívají a rády hrají.

Jeden měsíc jsme věnovali soutěžnímu klání v luštění z časopisu Makovice z českých dějin o životě Jana Lucemburského a Karla IV.

Při hrách spolupracujeme s žáky, podporujeme a povzbuzujeme je, kontrolujeme jejich výsledky a mistři získávají drobné odměny. U každého z dětí se projeví jeho danosti a schopnosti. Každý má vlohy k něčemu jinému. Někdo je bystrý a rychlý, další hloubavější. Dělá nám velkou radost, když objevíme, jak děti rozkvétají. Chtěly bychom doporučit i rodičům, aby skrze hru objevili, jaký potenciál se ukrývá v jejich dětech. Nabízíme rodičům dětí, které jsou členy Školního klubu možnost půjčení her či knih i na prázdniny či na víkend.

Přijďte se za námi společně s dětmi podívat.

 

DSCN6145

 

DSCN6146

 

DSCN6147

 

DSCN6149

 

Vaše knihovnice AG

Jana Dvořáková

Dobromila Havelková


Kalendář akcí


Fotogalerie