Aktuality - článek

Preventivní screeningové testování 8. a 15. 11. 2021


covid9Vážení rodiče,

s ohledem na současný negativní vývoj epidemické situace a zvyšující se riziko přenosu viru SARS-CoV-2 mezi neočkovanými dětmi a mladistvými bylo v populaci dětí a žáků v regionech nejzasaženějších nákazou covid-19 přistoupeno k preventivnímu screeningovému testování v okresech, kde 7denní incidence dosahuje hodnot na 300 nových případů na 100 tisíc obyvatel.

 

K tomuto lokálnímu preventivnímu testování bylo přistoupeno z důvodu, že tato hodnota incidence již ukazuje na výraznou virovou nálož v populaci, a tedy významné riziko kontaktu s nakaženou osobou v běžném životě.

 

Termíny testování Kroměříž: 8. a 15. listopadu 2021.

 

Testování je zacíleno na děti, které nejsou (nebo nemohou být) očkovaní nebo neprodělali covid-19 v posledních 180 dnech. Testovat se bude ve školách antigenními testy pro samoodběr (tzv. rychlé antigenní testy – RAT).

 

Testování nepodstupují děti a žáci:

  • kteří doloží, že jsou očkovaní (14 dnů po plně dokončeném očkování)
  • nebo doloží, že prodělali onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19),
  • případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

 

Pokud se dítě nebo žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za speciálních podmínek “pro netestované” nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (zvýšené použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení, zákaz některých aktivit atd.). Speciální podmínky se musí dodržovat do doby platnosti stanovené v mimořádném opatření ke screeningovému testování.

 

Pokud dítě nebo žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

 

Další informace o testování ve školách naleznete ZDE:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

Instruktážní video AG testy Sejoy

https://www.youtube.com/watch?v=TZxDmLPZZSo&ab_channel=M%C5%A0MT

Instruktážní leták od dodavatele SEJOY testů

Další informace naleznete na edu.cz.

 

 


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner