Aktuality - článek

Proměny v Květné zahradě


Promeny_9Žáci čtvrté třídy i v letošním školním roce pokračují v projektové výuce v Květné zahradě s Mgr. Petrem Hudcem. Při prvním setkání jsme se seznámili s bohyní Latonou, v antické římské báji zpěvačkou jara, které bohyně Héra chtěla zabránit v narození jejích dětí Apollóna a Diany.

V další části jsme si povídali o obojživelnících, proto jsme prozkoumali žabí svět.

Podívali jsme se na jejich vývoj od vajíčka přes pulce až po dospělého jedince. Všechny proměny nám připomínaly sílu přírody a cykly života. Zajímalo nás, proč se žáby mění a jakým způsobem to ovlivňuje jejich prostředí. Vyzkoušeli jsme žabí skoky, seznámili se s rekordy z žabí říše. Také jsme se pokusili napodobit žabí kvákání. To byla skvělá příležitost pro nás všechny učit se něco nového a poslouchat, jakými způsoby mezi sebou žáby komunikují.

Projektová výuka pro nás byla nejenom vzdělávacím zážitkem, ale také dobrodružstvím, které nás přiblížilo k přírodě a ukázalo nám, jak moc jsou proměny důležité pro život na naší planetě. Společně jsme objevili, že svět žab je plný záhad a tajemství, která stojí za to prozkoumat.

Promeny_1

Promeny_2

Promeny_3

Promeny_4

Promeny_4_a

Promeny_4_b

Promeny_5

Promeny_6

Promeny_7

Promeny_8

Promeny_9

Promeny_10

Promeny_11

H. Gřivová


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner