Aktuality - článek

Projektová výuka s kaméliemi v Květné zahradě


Kamelie10Žáci druhé a čtvrté třídy naší školy se nedávno vydali na fascinující výpravu do Květné zahrady, kde měli možnost prozkoumat výstavu Kamélie jako součást své projektové výuky. Tato výstava nabídla nejen okouzlující květinovou podívanou, ale také bohaté poznatky o historii a významu této květiny s kořeny v Japonsku.

 

Během svého putování se žáci seznámili s historií kamélií a získali hlubší vhled do role, kterou hraje oranžerie ve světě zahradničení. Květná zahrada, jakožto historicky významné místo, jim otevřela dveře do minulosti, když se dozvěděli o její bohaté historii a jejím vývoji.

 

Jedním z nezapomenutelných zážitků bylo vnímání vůní různých květinových parfémů, což nejen obohatilo jejich smyslové vnímání, ale také přineslo novou dimenzi do jejich prožitku na výstavě. Nakonec si dokonce každý z nich vyrobil vlastní klobouk s kamélií, což bylo závěrečným dotekem jejich kreativity a zapojení do celého procesu.

 

Výstava Kamélie nebyla pouze o jednom druhu květiny; byla to cesta poznáním, objevováním a učením se o širokém spektru subtropických rostlin. Žáci odcházeli z výstavy nejen s krásnými vzpomínkami a novými dojmy, ale také s bohatými znalostmi, které jim otevřely nové perspektivy na svět rostlin a zahrady. Poděkování opět patří Mgr. Petru Hudcovi.

 

Kamelie1

Kamelie2

Kamelie3

Kamelie4

Kamelie5

Kamelie6

Kamelie7

Kamelie8

Kamelie9

Kamelie10

Kamelie11

 

HG


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner