Aktuality - článek

Beseda o zřizování počítačové učebny v Tanzanii


 

Tanzanie (13)V pátek 14. 6. se na naší základní škole konala v rámci projektu Dnes jím jako..  beseda s dobrovolnicí Evou Menčlovou, která pracovala na projektu vytvoření počítačové učebny v internátní škole v Tanzanii. Eva, která strávila tři měsíce v odlehlé vesnici Didia na salesiánské střední škole Don Bosco Secondary School, se podělila o své zážitky a zkušenosti z Afriky.

 

Eva Menčlová, která je profesí IT specialistka, odjela do Tanzanie v červenci 2023 s cílem pomoci zlepšit vzdělání místních studentů. V oblasti kmene Sukuma, kde se škola nachází, je vzdělání stále na nízké úrovni a moderní technologie jsou zde vzácností. Eva se proto rozhodla zřídit počítačovou učebnu a vzdělávat studenty a učitele v předmětu Computer Science.

Eva také popsala každodenní život v Tanzanii, kde mnoho rodin žije bez elektřiny a vody. Žáci byli fascinováni příběhy o tom, jak se místní obyvatelé snaží zlepšit své životní podmínky a jaké výzvy musí překonávat.

Beseda s Evou Menčlovou byla inspirativní a motivující. Žáci si odnesli nejen nové poznatky o životě v Africe, ale také pochopení důležitosti vzdělání a moderních technologií. Eva je povzbudila, aby si vážili možností, které mají, a snažili se je co nejlépe využít.

 

Tanzanie (17)

 

Tanzanie (1)

Tanzanie (3)

Tanzanie (5)

Tanzanie (7)

Tanzanie (13)

Tanzanie (15)

Tanzanie (20)

IMG_3982

IMG_3983

IMG_3984

IMG_3987

 

HG

 


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner