Aktuality - článek

Čtvrťáci zakončili celoroční cyklus projektové výuky v Květné zahradě


 

Perspektiva_1Poslední projektová výuka v letošním školním roce zavedla žáky 4. třídy do krásného prostředí Květné zahrady v Kroměříži. Pod vedením zkušeného lektora Mgr. Petra Hudce se ponořili do světa perspektivy a objevovali její kouzlo v historickém i moderním kontextu.

Děti se dozvěděly, co je to perspektiva, jak funguje a kde se s ní můžeme setkat v běžném životě i v umění. Společně si všichni prohlédli historickou rytinu Květné zahrady a analyzovali, jak autor využil perspektivu k zobrazení zahrady na ploše papíru.

 

Teoretické poznatky žáci zúročili v praktických aktivitách. V plenéru Květné zahrady si vybrali objekt – rotundu – a pokusili se ho zachytit na papír s využitím perspektivy. Pod vedením lektora zkoušeli různé techniky a experimentovali s kompozicí. Výsledkem jejich snažení byly originální kresby plné fantazie a smyslu pro detail. Závěrem projektového dne si žáci vyrobili přáníčka s motivem Květné zahrady.

 

Letošní cyklus projektové výuky v Květné zahradě byl pro čtvrťáky mimořádně inspirativní a poutavý. Děti se s nadšením ponořily do světa umění, historie a poznávání. Naučily se vnímat krásu a jedinečnost Květné zahrady a rozvíjely své kreativní i praktické dovednosti. Zároveň si uvědomily důležitost perspektivy vnímání světa a jejího zobrazování.

Již nyní se s napětím těšíme na další projekty, které nás v příštím školním roce v Květné zahradě čekají.

 

Perspektiva_7

Perspektiva_1

Perspektiva_2

Perspektiva_3

Perspektiva_4

Perspektiva_5

Perspektiva_6

HG


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner