Aktuality - článek

Děti ze školní družiny na návštěvě v Radiu Kroměříž


Radio3Dne 20. června se školní družina vydala na zajímavou exkurzi do studia Radia Kroměříž. Pro děti to byla jedinečná příležitost nahlédnout do zákulisí práce rozhlasových profesionálů a dozvědět se, jak rádio funguje.

 

Hned po příchodu do studia byly děti přivítány milým personálem, který je provedl celým studiem. Měly možnost si prohlédnout moderní techniku, kterou rozhlas používá. Zvláštní pozornost si získal mixážní pult, který děti fascinoval svou složitostí a množstvím tlačítek a posuvníků. Děti se dozvěděly, jak důležité je správně namíchat zvuk, aby vysílání znělo co nejlépe.

Další zajímavou částí návštěvy bylo vysvětlení procesu plánování pořadí písniček. Děti byly překvapeny, jak pečlivě se vybírají skladby a jaký význam má správné načasování písní během vysílání. Tento proces jim připadal jako skládání hudebního puzzle, kde každý dílek musí přesně zapadnout.

Zlatým hřebem návštěvy byla možnost vyzkoušet si mluvit do mikrofonu. Děti zjistily, že to není vůbec jednoduché. Vyžaduje to nejen správnou techniku, ale také odvahu a schopnost soustředit se. Každý z nich si mohl na chvíli zahrát na moderátora a zažít, jaké to je stát před mikrofonem a vysílat své slova do éteru.

Návštěva studia Radia Kroměříž byla pro děti nejen poučná, ale také velmi inspirativní. Mnozí z nich nyní možná sní o kariéře v rozhlase a kdo ví, možná se jednou stanou novými hvězdami českého éteru.

 

Radio1

Radio2

Radio3

Radio4

Radio5

Radio6

Radio7

Radio8

 

A. Holasová


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner