Aktuality - článek

Ocenění ve výtvarné soutěži k 950 letům olomouckého biskupství


V pátek 4. 10. 2013 proběhlo v Arcibiskupském paláci v Olomouci slavnostní předání cen úspěšným malířům a spisovatelům v soutěži pořádané k 950. výročí obnovení olomouckého biskupství. Nejdřív nás čekala netradiční prohlídka zdejších historických prostor, jejíž součástí byla i návštěva míst, které pro běžného návštěvníka nebývají zpřístupněny:podívali jsme se například do pracovny sekretáře a přijímacího sálu o. arcibiskupa, jídelny a arcibiskupské kaple.

Po zhlédnutí dalších reprezentativních a současně historicky významných prostor proběhlo ve slavnostní dvoraně vyhodnocení těch nejlepších. V kategorii základních škol bylo oceněno a diplom z rukou otce arcibiskupa Jana Graubnera převzalo pět žáků naší školy: Andrea Martínková z 3. třídy, Aneta Měsícová, Julie Sigmundová a Ondřej Sysel z 5. třídy a Kateřina Suchá z 8. třídy. Nakonec jsme i v této kategorii získali divácké ocenění, veřejnost vybrala Julčin obrázek. Potom jsme den završili prohlídkou katedrály, důležitého místa v diecézi, a olomouckého náměstí se starobylou radnicí a orlojem. Našim šikovným žákům blahopřejeme a těšíme se na další podobné úspěchy!

(s. Zuzana)

Další odkaz k soutěži zde: http://www.ado.cz/planovane-akce/vitezne-prace-souteze-k-vyroci-biskupstvi-lze-zhlednout-v-palaci

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte:


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner