Aktuality - článek

Vyhodnocení čtenářské soutěže Lovci perel 2016 v knihovně AG!


Lovci_perel4Od ledna 2016 do června 2016 probíhala v knihovně Arcibiskupského gymnázia čtenářská soutěž „Lovci perel“. Žáci z Církevní ZŠ a studenti primy a sekundy AG četli knihy perlorodky a vypracovávali k nim úkoly. Za jejich vyplnění získávali jednotlivé perličky na svých šňůrkách.

 

Úkoly to nebyly jednoduché, lovci při nich rozvíjeli své čtenářské dovednosti a zapojili své výtvarné schopnosti i fantazii.

 

V této soutěži si některé pilné čtenářky vyzkoušely vytvořit samy „perlorodku“, tedy na přečtenou knihu vytvořit vlastní úkoly. Tyto perlorodky jsme s úspěchem použili do projektu pro čtenáře dalších knihoven.

Na 1. místě napříč všemi kategoriemi se umístila bezkonkurenčně s 91perlami Iva Bekárková ze 4. třídy!

Druhé místo si vybojovala Andrea Martínková z 5.třídy se 42 perličkami. 3. místo si závěrečným trhákem zajistil Martin Chuděj ze 4.třídy se 37 perlami těsně před Klárkou Nečasovou z 5. třídy s 36 perličkami.

Na krásné 5. místo se vyšplhal Jakub Chuděj ze 2.třídy s 19 body a konečně 6. bodované místo v první kategorii zdolal Martin Hoša se 12 body.

Velkou radost máme i ze začínajících čtenářů z 1. a 2. třídy. Mezi 18 nejmenšími čtenáři si nejlépe vedli Petr Fajkus, Natálka Hanincová a Alžbětka Syslová.

Do četby perlorodek na druhém stupni se pustili ze 6.třídy na 1.místě Radim Vančura a získal 32 perel, na 2. místě Radim Martínek s 12perlami.

3. místo se shodným počtem 11bodů uhájily dvě žákyně ze 7. třídy Jana Dvořáková a Veronika Nečasová.

Celkem se zapojilo 38 dětí.

Všem úspěšným lovcům perel blahopřejeme a doufáme, že se v následujících ročnících zapojí další nadšenci čtení, odvahy, dobrodružství a pokladů ukrytých v perlorodkách.

Knihovnice školní knihovny AG

Lovci_perel1

Lovci_perel2

Lovci_perel3

Lovci_perel9

Lovci_perel4

Lovci_perel5

Lovci_perel6

Lovci_perel7

Lovci_perel8

Lovci_perel10

Lovci_perel11

 

 


Kalendář akcí


Fotogalerie

fotografiefotografiefotografiefotografie

koronavirus

 

koronavirus

 

Informace ohledně GDPR

 

sponzorství

 

banner