Soutěž o lese YPEF
V pátek proběhla v prostorách kroměřížské pobočky Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů soutěž 3-členných družstev II. stupně ZŠ a příslušných ročníků gymnázií. Naši školu reprezentovala děvčata 6. třídy – Barbora Kutálková, Marie Janečková a Alžběta Čermáková.
Po testu, poznávací části 50-ti různých přírodnin, ale i pomůcek pro myslivce, je čekala i praktická zkouška. Bez spojovacího materiálu musela postavit z připravených prken, podle obrázku, můstek. Byl to náročný úkol, který se všem družstvům ani nepodařil zvládnout.
Přestože naše děvčata patřila k nejmladším, byla nejúspěšnější v zadaném testu ze všech deseti družstev této kategorie a podařil se jim i praktický úkol v časovém limitu. Úspěšný test nám pomohl k výbornému 3. místu a na stupínek nejvyšší nám chyběl nějaký ten bod navíc z poznávací části.
Děvčata byla nadšená, už ví, co je může čekat a už se začala těšit na další ročník této zajímavé soutěže o lese a lesním hospodářství. Gratulujeme!
RNDr. Olga Loučková







