Postní sběr poštovních známek pro misie
Jako každoročně probíhá do Velikonoc v naší škole misijní soutěž ve sběru poštovních známek za jednotlivé třídy.
Budou-li se chtít děti rozdělit, mohou také věnovat v letošní postní době drobný finanční příspěvek ze své pokladničky na misie.
Děkujeme.
Známky jsou filatelisticky zpracovány a následně prodány. Takto získané finanční prostředky jsou předány misionářům.
Základní informace k odevzdávaným známkám:
– známky musejí být vystřiženy nůžkami s okrajem nejlépe 1 cm, případně i více
– známka nemůže být poničena zastřihnutím
– pokud je známka vystřihována z obálky, musí být zadní strana obálky odstraněna (součástí známky je pouze papír, na němž je přilepena)
– je-li známka nalepena příliš v kraji obálky či pohlednice, toto není na škodu (více však nezastřihávat)
– je-li známka oražena příležitostným poštovním razítkem – nevystřihávat a odeslat celek
– známky již odlepené z obálky, znovu nelepit

